Cięcia pielęgnacyne na drzewach wysokich

Cięcia pielęgnacyjne wykonywane na drzewach wysokich mogą być podyktowane różnymi potrzebami. Może się zdarzyć, że drzewo stwarza zagrożenie dla otaczającego mienia i ludzi. Może się zdarzyć, że powoduje kolizję z budynkiem, linią energetyczną. Może się zdarzyć i tak, że kształt korony nie odpowiada temu „co artysta miał na myśli” i trzeba przyciąć tu i ówdzie. Czasami koronę trzeba po prostu prześwietlić, tak by zapewnić większy dostęp światła. Czasami trzeba wyciąć nadłamany podczas wichury konar, czy gałąź.

Wszystkie powyższe prace można wykonywać na różne sposoby zachowując różne standardy pracy. Czasami, gdy jest taka możliwość, zrzuca się urobek wprost pod drzewo, częściej, w środowisku miejskim, delikatnie opuszcza minimalizując siłę uderzenia o podłoże prawie do zera. W tej branży pracują ludzie z głową, gdyż omyłki dużo kosztują. Pracuje w tej branży też wiele przypadkowych osób. Praca ta, jak żadna inna związana z pracami wysokościowymi, niesie w sobie bardzo duże ryzyko uszkodzenia mienia, własnego sprzętu i ciała.

Obcowanie na wysokości, w mało komfortowej czasami pozycji, z ryczącą pilarką, której ostry łańcuch potrafi przeciąć nie tylko konar dębu, ale i dużo delikatniejsze struktury, daje odczucia porównywalne z wchodzeniem w ostry zakręt na szybkim motorze. Wszystko się może przydarzyć. Ważne, żeby za każdym razem wyjść na prostą.

Minimalizujemy ryzyko pracując na najlepszym światowym sprzęcie, używamy najlepszych pilarek, jesteśmy perfekcyjnie przygotowani technicznie do wykonywania takich prac. A gdyby i tego było za mało, by zabezpieczyć Państwa mienie, posiadamy dobre ubezpieczenie OC.

 

Zobacz zdjęcia:
Zobacz powiększenie - Cięcia pielęgnacyjne na drzewach wysokich za zastosowaniem technik alpinistycznych

Cięcia pielęgnacyjne na drzewach wysokich za zastosowaniem technik alpinistycznych

Zobacz powiększenie -   Cięcia pielęgnacyjne na drzewach wysokich z zastosowaniem technik alpinistycznych

Cięcia pielęgnacyjne na drzewach wysokich z zastosowaniem technik alpinistycznych

Zobacz powiększenie - Cmentarz Ewangelicki - usuwanie nadłamanego konara znad pomników

Cmentarz Ewangelicki - usuwanie nadłamanego konara znad pomników

Zobacz powiększenie - Przykładowy powód cięć pielęgnacyjnych: kolizja z budynkiem i uszkodzenie rury spustowej

Przykładowy powód cięć pielęgnacyjnych: kolizja z budynkiem i uszkodzenie rury spustowej

Zobacz powiększenie - Cmentarz Ewangelicki - usuwanie nadłamanego konara znad pomników

Cmentarz Ewangelicki - usuwanie nadłamanego konara znad pomników

Wydruk strony CMS Scena+ admin