Tynki strukturalne/ocieplenia

Nie pracujemy z zastosowaniem rusztowań, więc nasza praca ma pewne ograniczenia. Jednym z nich jest takie, że przy zastosowaniu alpinistycznych technik linowych prawie niemożliwe jest ocieplenie dużej powierzchni. Wszystkie prace związane z ocieplaniem elewacji alpinista można wykonać perfekcyjnie (klejenie płyt styropianowych, wyrównywanie, kołkowanie, warstwę zbrojącą tynku, gruntowanie) za wyjątkiem położenia ostatniej i zarazem najbardziej widocznej warstwy tj. tynku strukturalnego. Alpiniści pracując na linach mają ograniczony zasięg roboczy, więc ściana po naszej pracy wyglądałaby dobrze, ale nosiłaby ślady łączeń pionowych co 1,5 m. Dużo wygodniej efektowniej i efektywniej prac takich dokonuje się z rusztowań wiszących, czy po prostu z rusztowań.

Są jednak takie prace gdzie alpiniści i temat „Ocieplenia” wzajemnie się uzupełniają. Takimi tematami są:

  • ocieplenia nadbudówek;
  • naprawy ocieplenia;
  • uzupełnienia tynków strukturalnych np. wydziobanych przez ptaki, po pożarach; wichurach;
  • ocieplenia miejscowe.
  • ocieplenie w miejscach trudnodostępnych (brak możliwości postawienia rusztowania);

Jak widać z powyższego, zastosowanie sprzętu alpinistycznego ma sens w przypadku niewielkich prac naprawczych i przy stosunkowo niewielkiej powierzchni. Zastosowanie sprzętu i technik alpinistycznych w powyższych przypadkach wychodzi korzystniej cenowo niż np.: konstruowanie rusztowania do naprawy 30 m2 powierzchni w części szczytowej budynku.

Technologia ocieplenia nie ma znaczenia, gdyż zasadniczo sprowadza się do powtarzalnych czynności, a każdy producent technologii ociepleń „ma patent” na swoją technologię tzn. chodzi o zachowanie jednorodności materiałów w ramach jednego zlecenia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wykonanych prac.

Zobacz zdjęcia:
Zobacz powiększenie -

Zobacz powiększenie -

Zobacz powiększenie -

Zobacz powiększenie -

Zobacz powiększenie -

Zobacz powiększenie -

Zobacz powiększenie -

Wydruk strony CMS Scena+ admin