Odstraszacze ptaków

Generalnie alpiniści lubią przyrodę, ale zdarzają się takie przypadki, jak konieczność wycięcia drzewa, czy zabezpieczenie elewacji przed przesiadywaniem ptaków. Wszyscy pamiętamy zaszłoroczną histerię związaną z ptasią grypą. Wybito do nogi stado bezbronnych łabędzi w mieście ojca dyrektora, zarobiły firmy produkujące szczepionki. Spokojnie. Nie dajmy się zwariować w myśl zasady "gołąb twój wróg!".

Od początków naszej działalności montujemy zabezpieczenia przeciw ptakom. Najpopularniejsze są kolce, czyli stalowe igły o długości 10-12 cm uniemożliwiające ptakom przesiadywanie w miejscu montażu takiego odstraszacza. Rozwiązanie najprostsze i najbardziej skuteczne.

Innym rozwiązaniem stosowanym do ochrony elewacji przed ptakami są siatki zabezpieczające. Jeszcze innym rozwiązaniem (niestety ingerującym w architekturę budynku jest nastromienie obróbki blacharskiej do poziomu uniemożliwiającego przesiadywanie ptaków. Pomysł dobry, ale tylko w przypadku wąskich gzymsów. Można także zatrudnić sokolnika z sokołem. Można ...

Najchętniej pracujemy z wykorzystaniem materiałów firmy Ecopic (www.jacopic.com.pl), które rekomendujemy z czystym sumieniem jako jedne z lepszych na rynku polskim (patrz zdjęcia poniżej).

 

Skąd alpiniści przy temacie ptaków? Tak się składa, że ptaki przesiadują głównie w częściach stropowych budynków: na gzymsach, parapetach, pasach podrynnowych, podcieniach, zwieńczeniach budynków. Wszystkie te miejsca są łatwodostępne przy użyciu sprzętu i techniki alpinistycznej.

 

W ramach zabezpieczania elewacji i budynku przed ptakami wykonujemy także:

Zobacz zdjęcia:
Zobacz powiększenie - Ptak art

Ptak art

Zobacz powiększenie - Zabezpieczenie Gzymsu - ekspozycja Ecopic

Zabezpieczenie Gzymsu - ekspozycja Ecopic

Zobacz powiększenie - Zabezpieczenie gzymsu Ulight B - ekspozycja Ecopic

Zabezpieczenie gzymsu Ulight B - ekspozycja Ecopic

Zobacz powiększenie - Zabezpieczenie rynny - ekspozycja Ecopic

Zabezpieczenie rynny - ekspozycja Ecopic

Zobacz powiększenie - Ecopic E4 i Ulight B

Ecopic E4 i Ulight B

Zobacz powiększenie - Ulight B

Ulight B

Zobacz powiększenie - Samotność

Samotność

Zobacz powiększenie - Obrady ptasiego sejmu

Obrady ptasiego sejmu

Zobacz powiększenie - Obrady ptasiego sejmu

Obrady ptasiego sejmu

Zobacz powiększenie - Zabezpieczenie balustrady balkonowej

Zabezpieczenie balustrady balkonowej

Zobacz powiększenie - Ptasia latarnia

Ptasia latarnia

Wydruk strony CMS Scena+ admin