Przygotowanie powierzchni pod malowanie

W każdej „instrukcji obsługi” farby widniej takie oto zdanie: powierzchnia przeznaczona do malowania powinna być czysta, sucha, odpylona, odtłuszczona i wyrównana. Wiemy co to oznacza w praktyce.

Wymalowaliśmy w naszej firmie kilkanaście tysięcy litrów farb i wiemy, że przygotowanie powierzchni pod malowanie ma głęboki sens. Dlatego czasami nasze oferty odbiegają cenowo od ofert konkurencji, gdyż wiemy ile czasu i środków należy zaangażować, by malowana powierzchnia wyglądała jednolicie, a farba nie złuszczyła się po roku.

Często zapominamy że proces odnowienia elewacji przez malowanie to:

  • oczyszczenie powierzchni ze starych powłok malarskich (ręczne lub częściej przy użyciu wody pod bardzo wysokim ciśnieniem);
  • zaszpachlowanie ubytków w powierzchni przeznaczonej pod malowanie;
  • zagruntowanie powierzchni przeznaczonej pod malowanie;
  • jedno, bądź dwukrotne malowanie.

 

Często zdarza się, szczególnie w naszej szerokości geograficznej, że na północnych elewacjach pojawiają się nam zielone wykwity. Niestety nie są to zabrudzenia pyłem miasta lecz grzyby, algi i porosty. W takim wypadku proces przygotowania ściany pod malowanie „trzeba wzbogacić” o  naniesienie środka grzybobójczego i … namówienie naszego Klienta na używanie farb, na których zielony osad nie będzie miał szans zaistnieć.

Zapraszamy od obejrzenia zdjęć w galerii.

Zobacz zdjęcia:
Zobacz powiększenie -

Zobacz powiększenie -

Wydruk strony CMS Scena+ admin